iPhone 8 przy Samsungu Galaxy Note 8 – który bardziej przypadnie Wam do gustu?

Zarówno Samsung, jak i Apple to najwięksi i zdecydowanie najwięksi producenci smartfonów na świecie. Oczywiście, jeżeli mowa tu o segmencie premium, czyli tych droższych i „lepszych”, za których cenę można kupić niezłej klasy komputer.

Oba telefony można zobaczyć jak wyglądają na przeciwko siebie – Note 8 raczej ze swej postury wygrywa na „wielkość”.

Samsung Galaxy Note 8 – już kupisz, ale w przedsprzedaży

Tym razem Polska nie okazała się być kraje trzeciego świata, dzięki czemu telefon można kupić także w i u nas – dokładnie od trzech dni w preorderze  – w cenie 4299 zł. Smartfon został zaprezentowany w kolorze niebieskim (choć ma być ich więcej) o przekątnej ekranu 6.3 cali, wyposażonym Super AMOLED o proporcjach 18:9. Jego wymiary to 162.5 x 74.8 x 8.6 mm. Ciekawą wiadomością jest fakt, że Note 8 nie pozbywa się ze swojego modelu złącza jack 3.5 mm, co z pewnością ucieszy fanów tradycyjnych słuchawek na kablu.

iPhone 8 – pokazano prototyp      

Choć nowy smartfon od Apple nie zadebiutował jeszcze na rynku, to powinniśmy liczyć się z tym, że jego cena będzie oscylować na poziomie Galaxy Note 8. Tanio nie będzie. Mimo, że cena nie jest nam jeszcze znana, to jednak specyfikacja techniczna jest już dobrze „udokumentowana”. Ekran o niestandardowych proporcjach ma wymiary 143.5 x 71 x 7.5 mm. Niestety, ale w przypadku wejścia jack 3.5 mm Apple idzie za ciosem i całkowicie go likwiduje – zresztą jak coraz większa liczba producentów smartfonów. Jako ciekawostkę dodam, że iPhone 8 ma być obsługiwany także za pomocą rysika (dołączony do zestawu), a przecie gadżet ten miał być zarezerwowany tylko dla iPadów.

Ciężki wybór

Zapowiada się niezła walka, choć oba smartfony nie są wstawione w tej samej kategorii – przecież prawdziwym konkurentem iPhona jest Galaxy S. Nie patrząc jednak na to co już wiemy, napiszcie szczerze – który bardziej przypadł wam do gustu? Pomijając już cenę, która pewnie będzie kształtować się na tym samym poziomie. Czy lepszy byłby dla Was system od Apple, czy może Android spełni wszystkie wasze oczekiwania?

Kilka urządzeń w jednym – to już fakt

Trzeba powiedzieć sobie jasno. Choć Apple jest funkcjonalny i dobrze wykonuje się na nim swoje zadania, to jednak Samsung w wersji Note 8 może być tym, na co wielu czeka – oprócz „fame” na firmę z nadgryzionym jabłkiem.

Ma większy ekran, dzięki czemu wykonamy więcej zadań w tle, a przecież płacą za telefon 4299 zł oczekujemy, choć w jakimś stopniu spełni rolę domowego komputera, z którym będzie trzeba się być może w przyszłości rozstać (Apple ma wprowadzić swój system, w Galaxy S8 po dokupieniu odpowiedniej przystawki zmieniamy telefon w komputer, co samo dzieje się na flagowych telefonach Lumia z trybem Continuum).

Wygląda na to, że czekają nas ciekawe czasy, kiedy to jedno urządzenie zastąpi nie tylko komputer (do lekkiej biurowej pracy), ale także aparat fotograficzny. Czekamy na więcej.

porownanie Galaxy Note 8 i iphone 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.