App Warszawa 115

App Warszawa 115 to darmowa aplikacja stworzona przez Warszawiaków dla mieszkańców. Pierwsza taka aplikacja w Polsce, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać informacje o napotkanych usterkach, niezależnie czy będzie to dziura w drodze czy też nieprawidłowy znak drogowy. Wszystko to co może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu bądź być niebezpieczne dla miejscowych i przyjezdnych.

Zgłoszenie odbywa się poprzez wykonanie trzech prostych kroków. Najpierw to co uznamy za przeszkodzę bądź niedogodność należy sfotografować. Następnie warto umożliwić naszemu smartfonowi geolokalizację, dzięki której dana usterka zostaje umiejscowiona na mapie, dokładnie w miejscu w którym się znajdujemy. Można to również uczynić ręcznie, przypisując fotografię do wybranego przez nas miejsca na mapie. Możemy również dodać wszelkie uwagi, które uznamy za istotne, opatrzyć nimi zdjęcie i zgłoszenie wysyłamy. W odpowiedzi dostajemy numer zgłoszenia, choć na razie jeszcze nie można śledzić jak przebiega proces dostarczenia wiadomości o usterce i czy zostanie ono w ogóle uwzględnione. Jak dotąd pierwsze opinie tych, którzy skorzystali z tej możliwości mówią o tym, że usterki zostały usunięte w ciągu kilku dni, a na niektóre reakcji niestety nie było. Aplikacja ta stanowi dopełnienie miejskiej infolinii 19115, pod którą to można zgłaszać właśnie takie incydenty, które uznamy za ważne do rozwiązania. Całość niewątpliwie wymaga jeszcze dopracowania. Przydałoby się kilka funkcji, które ułatwiłyby korzystanie z niej i jeszcze bardziej ją usprawniły. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość stworzenia listy, w której wyświetlano by już zgłoszone usterki, tak aby nie wysyłać bez potrzeby kolejnych podobnych zgłoszeń, co prawdopodobnie i tak nie przyspieszyłoby ich naprawy. Pojawiają się również pomysły o stworzeniu czegoś w rodzaju przycisku alarmowego. Jego idea polegałabym na możliwości anonimowego i niezauważalnego dla otoczenia zgłoszenia, na przykład o przykrym incydencie, którego jesteśmy świadkami. Możliwości ulepszenia jest wiele, nie zmiennym jest jednakże najistotniejszy fakt, iż aplikacja ta to dużo lepsze rozwiązanie niż sama infolinia, głównie ze względu na dostarczane w zgłoszeniu zdjęcie z dokładną lokalizacją. Jest to znaczący postęp, który z pewnością przyspieszy usuwanie wielu drobnych usterek, które bywają bardzo uciążliwe dla społeczeństwa.

Aplikacja jest bezpłatna i zainstalujemy ją na naszym urządzeniu mobilnym działającym pod systemem Android oraz iOS. Warto z niej skorzystać będą w stolicy nawet przejazdem, bowiem i podczas krótkiego pobytu możemy natrafić na irytującą usterkę. A im więcej takich relacji i rozwiązanych problemów, tym lepiej dla mieszkańców.

app warszawa 115

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.