Facebook Lite – lżejsza wersja aplikacji dla rozwijających się rynków

Pod koniec zeszłego tygodnia, Facebook po cichu wprowadził Facebook Lite – znacznie mniejszą wersję aplikacji na smartfony z Androidem, która ma dobrze działać przy słabym zasięgu 3G, czy też nawet 2G. Aplikacja jeszcze nie została oficjalnie przedstawiona, jednak jest już dostępna w sklepie Google Play. Niestety w chwili pisania newsa, aplikacja nie była dostępna na mojego smartfona, być może jest ona przeznaczona tylko na rozwijające się rynki albo dopiero za jakiś czas będzie możliwość pobrania jej w Polsce. Aplikacja zajmuje mniej niż 1 MB oraz posiada bardziej podstawowe funkcje niż normalna wersja.

W chwili obecnej Facebook Lite dostępny jest w Bangladeszu, Nepalu, Nigerii, Afryce Południowej, Sudanie, Sri Lance, Wietnamie i Zimbabwe, jednak jest szansa, że w ciągu najbliższych tygodni powiększy się obszar dostępności. Aplikacja jest zaprojektowana do prawidłowego działania z sieciami 2G, a Facebook Messenger zdaje się, że jest wbudowany w nią – nie ma konieczności używania dodatkowej aplikacji.

Facebook Lite zdecydowanie wygląda jak okrojona wersja aplikacji Facebook, jednak posiada najważniejsze elementy. Możecie wyświetlać zdjęcia znajomych, prowadzić konwersacje zarówno z jedną osobą jak i grupowe rozmowy oraz otrzymujecie powiadomienia co robią wasi znajomi i inne. Link do aplikacji w sklepie znajduje się poniżej, jednak możecie nie mieć możliwości pobrania go. Plik APK można pobrać bezpośrednio stąd.

Link do aplikacji w Google Play: link

Facebook Lite Facebook Lite Facebook Lite Facebook Lite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.