Twórcy Flappy Bird zarabiają na swojej grze 50000 dolarów dziennie

Gra, która ostatnio stała się bardzo popularna, daje twórcy 50000 dolarów dziennie. Mowa tutaj o Flappy Bird, czyli prostej grze, autorstwa jednoosobowego studia .GEARS, a konkretnie osoby o imieniu Dong Nguyen.

Twórca gry nigdy nie sądził, że osiągnie taki sukces. Design gry jest nawiązaniem do znanej serii Super Mario. Takie osiągnięcie daje promyk nadziei innym niezależnym twórcom, gdyż autor gry Flappy Bird stworzył ją sam, poświęcając na nią wolny czas wieczorami.

Gra jest potwornie trudna. Grając w nią i przegrywając ma się ochotę przynajmniej rzucić gdzieś swoim urządzeniem i zakończyć żywot ptaka, z drugiej jednak strony gra jest strasznie wciągająca i przegrywając raz, ma się ochotę spróbować kolejny. Słyszeliśmy co prawda o przypadkach uszkodzenia urządzenia w rezultacie grania w tą grę, nie wiemy czy było to spowodowane frustracją po kolejnej przegranej, czy może zbyt mocnym dotykaniem ekranu.

Celem gry jest dolecenie ptakiem jak najdalej po drodze przelatując w szczelinach pomiędzy rurami umieszczonymi na różnej wysokości. Sterujemy dotykając ekran, co powoduje wzniesienie trochę wyżej.

Czy gracie w tą grę? Jakie są wasze rekordy? Czy nie mieliście może ochoty roznieść wasze urządzenie w momencie kolejnej przegranej? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

flappy-bird-645x362

 

flappy-bird-game-screens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.