Cztery najlepsze aplikacje antywirusowe na Androida

Bezpieczeństwo Androida to dość kontrowersyjny temat. Nie chodzi nam tutaj o aplikacje „znajdź mój telefon”, tylko aplikacje „o kurcze, mój telefon ma wirusa”. Większość osób wie o tym, że Android nie jest bardziej podatny na wirusy niż inne urządzenia z dostępem do Internetu. Jednak wiele osób uważa, że potrzebują oprogramowanie antywirusowe na swoim smartfonie tak jak na swoim PC.

Antywirusy nie są niezbędne, jeśli tylko wykorzystujemy choć trochę zdrowego rozsądku. Uznaliśmy, że z tak dużą ilością fałszywych aplikacji antywirusowych w sklepie Play, najlepiej żebyśmy zaproponowali wam najlepsze prawdziwe antywirusy. Te aplikacje nic nie kosztują, robią to co mają robić i sprawią, że będziecie czuli się choć trochę bezpieczniejsi.

CM Security

Z ponad 2,5 milionem ocen, aplikacja ma ocenę 4,7 gwiazdek w sklepie Google Play. W teście AV-TEST wcześniej w tym roku, CM Security osiągnął 100-procentowy sukces w wykrywaniu wirusów. Aplikacja jest bardzo szybka, lekka i co najważniejsze bezpieczna. CM używa silników lokalnych i w chmurze napędzanych przez 200 milionów użytkowników. Aplikacja posiada wszystko co powinna: świetne oceny, ogromną liczbę użytkowników, udowodnione działanie i jest kompletnie darmowa.

360 Security

360 Security ma ocenę 4,4-gwiazdki na podstawie ocen 1,6-miliona użytkowników oraz była polecana 6 milionów razy. To kolejna aplikacja, która za cel stawia lekkość. Jest dobrze zaprojektowana i prosta w użytku. Sprawdza urządzenie pod kątem malware, luk, a nawet czyści ze śmieci. Ponad 450 milionów użytkowników ufa aplikacji 360 security. Nic dziwnego jak na darmową aplikację.

Avast! Mobile Security

Jeśli kiedykolwiek posiadałeś PC, na pewno słyszałeś o antywirusie avast. Z ponad milionem ocen i średnią oceną rzędu 4,4-gwiazdki oraz ponad 7-milionami poleceń, można powiedzieć, że ludziom podoba się antywirus także w wersji na Androida. Avast posiada skaner wirusów, usuwanie wirusów, zarządzanie aplikacjami i jeśli posiadacie roota, można nawet korzystać z firewalla. Aplikacja także ochroni was przed atakami bazowanymi na sieci WiFi. Jak swój odpowiednik w wersji PC, aplikacja jest darmowa, ale można ją usprawnić za opłatą.

Lookout Security & Antivirus

Jedna z najstarszych aplikacji bezpieczeństwa na Androida to Lookout. Aplikacja oferuje ciągłą ochronę przed malware, adware i spyware „w locie”. Użytkownicy Androida polegali na aplikacji od lat. Jak część z aplikacji na tej liście, Lookout jest w stanie także chronić urządzenie przed złodziejem. Aplikacja jest darmowa, jednak można ją usprawnić za opłatą.

Dobrym miejscem na szukanie dobrych aplikacji antywirusowych jest sekcja Androida na stronie Av-test.org. Testują oni setki aplikacji bezpieczeństwa i antywirusów co kilka miesięcy. Aplikacje, które tutaj zamieściliśmy osiągnęły dobre wyniki na Av-test, a także miały dobre opinie, atrakcyjny wygląd oraz łatwość w użytku. Jeśli macie osobistego faworyta, którego nie ma na naszej liście – piszcie w komentarzach. Antywirusy na Androida to kontrowersyjny temat, jednak szukając w odpowiednich miejscach, można znaleźć zarówno najlepsze (i najgorsze) w kategorii.

antivirus-640x400

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.