Unlock Alert – ciekawa aplikacja zabezpieczająca urządzenie z Androidem

Czym jest Unlock Alert?

Unlock Alert to mała aplikacja, która robi tylko jedną rzecz. Ostrzega Cię, gdy ktoś próbuje dostać się w nieautoryzowany sposób do Twojego urządzenia. Istnieje wiele programów z takimi możliwościami, jednak zazwyczaj są to programy przeładowane innymi funkcjami. Unlock Alert posiada tylko tą jedną funkcję.

Interfejs jest prosty w obsłudze. Przesłanka jest prosta. Ustawiasz ile razy ktoś może błędnie podać Twoje hasło, wzór, czy pin po czym zostajesz o tym poinformowany. Aplikacja zrobi zdjęcie „włamywaczowi” przy użyciu przedniego aparatu, pobierze lokalizację GPS urządzenia i następnie powiadomi Cię wysyłając te dane na maila. Aplikacja oferuje także wparcie dla Dropboxa.

To wszystko. Jest to prosta aplikacja z prostym zadaniem. Nie zajmuje dużo miejsca i nie zużywa dużo baterii żeby działać, a wy w łatwy sposób możecie kontrolować, czy ktoś nie próbuje się dostać do waszego urzadzenia. Można także ustawić ekran ostrzegawczy, który informuje „włamywacza”, że jest monitorowany. Możecie także zapisać obraz w galerii, a aplikacja działa po WiFi i danych komórkowych.

Co z tą aplikacją jest nie tak?

Jak do tej pory opinie użytkowników są pozytywne. Aplikacja była testowana z kilkoma z obecnych flagowców i wspiera Androida w wersji od Gingerbread wzwyż. Co prawda jest to świeża aplikacja, więc może posiadać jeszcze błędy. W opisie aplikacji jest informacja, że robienie zdjęć aparatem może nie zawsze działać. Poza błędami, wygląd jest dość ponury, jednak poza konfiguracją aplikacji, nie będziemy tam spędzali dużo czasu.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, Unlock Alert jest całkiem ciekawą aplikacją. Posiada funkcje, które zazwyczaj możecie dostać jako część jakiegoś większego zbioru. Jeśli interesują was tylko te funkcje, a nie potrzebujecie innych, to aplikacja jest dla was. Czy jeśli używacie aplikacji, które nie posiadają tych funkcji ? również możecie przetestować. Aplikacja jest darmowa oraz nie posiada reklam. Możecie ją pobrać klikając w link poniżej.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitourea.unlockalert

Unlock-Alert-featuredUnlock-Alert-screenshot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.