Moje Leczenie – polska aplikacja wspiera pacjentów z całego świata!

Moje Leczenie to bezpłatna aplikacja mobilna, dzięki której nasza codzienna walka o zdrowie staje się znacznie prostsza. Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki. Bardzo ważnym elementem jej działania jest funkcja ?udostępniania?. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.

Aplikacja zyskała grono fanów wśród Fundacji i Stowarzyszeń Polskich Pacjentów. Nowych technologii nie należy się bać, ale współpracować z nimi w walce o zdrowie ? to  motto kampanii Mojego Leczenia, które propagują: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą, Towarzystwo Zdrowiejących z Astmy, Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi Magnolia, Fundacja Pomocy Młodym Diabetykom,  Fundacja Onkocafe, Fundacja Integracja, Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Dr Clown.  Patronat nad projektem sprawuje Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz  Polskie Towarzystwo Higieniczne.

Nie tylko Polscy pacjenci doceniają wagę przypominania o regularnym przyjmowaniu leku. Moje Leczenie wspiera chorych z całego świata. Aplikacja ma już ponad 13 000 użytkowników.

Korzyści wynikające ze stosowania  aplikacji  zauważa pediatra – prof. Hanna Szajewska  – Zaletą aplikacji jest zwiększenie szansy na przestrzegania zaleceń. Z reguły jest tak, im krótsza terapia, tym lepsze przestrzeganie zaleceń. Im dłuższa, tym gorzej. Wydaje się, że aplikacja może tutaj pomóc  ? podkreśla. Ekspert dodaje też, że Moje Leczenie może być szczególnie przydatne przy antybiotykoterapii, wymagającej podawania leków w określonych odstępach czasowych, przez ściśle wyznaczony czas oraz przy stosowaniu wielu leków, kiedy dawki i czas podania mogą być trudne do zapamiętania.

Podobnego zdania jest Andrzej Bauman, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.  ? Skuteczna terapia cukrzycy to wyzwanie na całe życie, od którego nie mamy dnia urlopu. Z doświadczenia wiem, że to właśnie regularność jest dla osób zmagających się z cukrzycą największym wyzwaniem. Aplikacja mobilna Moje Leczenie to znakomite wsparcie dla każdego diabetyka. Jest prostym w użyciu narzędziem codziennej walki o zachowanie zdrowia ? mówi.

Pozytywne reakcje dają energię na więcej, dlatego twórcy Mojego Leczenia nie spoczywają na laurach. Aktywnie zachęcają kolejne organizacje do informowania swoich podopiecznych, jak w prosty sposób wykorzystać nowe technologie jako pomoc w terapii.

Stosowanie aplikacji

Zaczynamy od wybrania leku przepisanego przez lekarza i określenia podstawowych parametrów: czasu trwania, zalecanego czasu przyjmowania kolejnych dawek, ich wielkości oraz jednostki (tabletka, łyżeczka, gram lub kropla). Po uzupełnieniu tych informacji wybrany lek pojawia się w naszym planie dnia, gdzie za pomocą jednego tapnięcia możemy potwierdzić przyjęcie dawki. Kolejne terminy zapisują się w kalendarzu, według którego aplikacja powiadamia nas o zbliżających się dawkach. ?Moje Leczenie? jest przeznaczone nie tylko dla osób będących w trakcie kuracji, bądź hospitalizacji, lecz także dla tych, którzy regularnie przyjmują suplementy diety.

Aplikacja automatycznie monitoruje przebieg leczenia i wyświetla statystyki dotyczące pominiętych dawek oraz tych, które zostały przyjęte na czas dla wybranych wcześniej leków. Bardzo ważnym elementem działania jest funkcja ?udostępniania?. Dzięki niej możemy na bieżąco sprawdzać, czy bliska osoba wyposażona w smartfona nie pominęła zalecanej dawki.

Aplikacja jest projektem niekomercyjnym ? można ją pobrać bezpłatnie oraz nie ma w niej reklam.  Dostępna jest dla użytkowników systemów iOS i Android.

Więcej informacji oraz możliwość pobrania aplikacji: www.moje-leczenie.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=5tYOFfNQgLE ? kanał Youtube

http://blog.moje-leczenie.pl/ – blog

Moje Leczenie 1
Moje Leczenie 2
Moje Leczenie 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.