Nexus 9 – efekt współpracy Gogle i HTC .

Firma HTC, światowy lider w zakresie innowacji technologicznych i projektowania, poinformowała  o wprowadzeniu na rynek pierwszego tabletu wyposażonego w system operacyjny Android Lollipop. Urządzenie o nazwie Nexus 9 to efekt ścisłej współpracy między HTC i Google. Tablet łączy innowacyjną technologię i najwyższej klasy wzornictwo z cenionym i intuicyjnym oprogramowaniem firmy Google, zapewniając wyjątkowy komfort użytkowania.

Precyzyjna konstrukcja i najwyższa wydajność – wszystko to, co najlepsze

Wykonana ze szczotkowanego aluminium ramka w płynny i elegancki sposób łączy ekran z tylną częścią obudowy, która zapewnia pewny chwyt i daje przyjemne odczucie miękkości podczas jej dotykania. Ergonomia, kształt i wykonanie tego nowoczesnego urządzenia dowodzi najwyższych kompetencji HTC w zakresie projektowania i obróbki metali. Nexus 9 wyposażony jest w 8.9″ wyświetlacz o proporcjach ekranu 4:3. Rozmiar wyświetlacza ułatwia pracę z  aplikacjami, a jednocześnie sprawia, że urządzenie zachowuje swoją ergonomię. Cechą charakterystyczną urządzenia jest jego waga, wynosząca jedynie 436 g, dzięki czemu noszenie tabletu nie sprawia najmniejszych trudności.

Sercem tabletu jest wydajny, 64-bitowy procesor Nvidia Tegra K1, który pozwala na komfortową pracę z wieloma aplikacjami a zastosowany  procesor graficzny Keppler zapewnia wydajność znaną z komputerów stacjonarnych.

Dwie kamery, przednia (1,6 megapiksela) i tylna (8 megapikseli), oraz ekran o rozdzielczości 2K (2048×1536), pozwolą robić zdjęcia w wyrazistych i jasnych barwach. Dwa głośniki umieszczone w przedniej obudowie wyposażone są w dedykowany wzmacniacz oraz technologię HTC BoomSound, co pozwala   uzyskać czysty i mocny dźwięk. To rozwiązanie z pewnością docenią fani muzyki i gier.

Pierwszy na świecie tablet wyposażony w system operacyjny Android Lollipop

Urządzenie zaprojektowano w ten sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości systemu operacyjnego Android Lollipop. Tablet Nexus 9 wyposażony jest w rozwiązania umożliwiające komfortowe wykonywanie wielu zadań równocześnie, zapewniając jednocześnie wysoki poziom dostosowania do indywidualnych potrzeb. O bezpieczeństwo użytkowników dbają m.in. funkcje bezpiecznego logowania, a pojemna bateria zapewnia  długi czas pracy urządzenia.

„Nexus 9 to wspaniały przykład tego, jak wiele mogą osiągnąć dwie współpracujące ze sobą firmy, które łączy wspólna pasja rozwoju innowacyjnych technologii. Owocem tej współpracy stał się produkt, dla którego najważniejszy jest użytkownik. Wygoda obsługi była nadrzędnym zadaniem w całym procesie projektowania.” powiedział Peter Chou, CEO, HTC. „Nexus 9 jest  nowoczesnym urządzeniem łączącym doskonałe wzornictwo HTC z najnowszymi trendami w oprogramowaniu Google. Wprowadzamy go na rynek z prawdziwą radością.” dodał Chou.

Dostępność

Tablet Nexus 9 dostępny jest w wersji 16 GB, 32 GB oraz 32 GB LTE. Przedsprzedaż światowa w sklepie Google Play – rozpoczęła się 17 października, natomiast wysyłka realizowana będzie od 3 listopada. Od tego dnia tablety będą również dostępne w tradycyjnej sprzedaży.

htc-nexus-9

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.