Motorola sprzedała 10 milionów telefonów w IV kwartale 2014

Lenovo ogłosił, że Motorola sprzedała 10 milionów telefonów w IV kwartale 2014 roku. Liczba ta stanowi wzrost o 118 procent w stosunku do IV kwartału 2013 roku i stanowi duży skok dla firmy. Podczas gdy dział urządzeń mobilnych firmy Lenovo, który zawiera Motorolę zanotował straty wysokości 89 milionów dolarów, Lenovo uważa, że Motorola jest na dobrej drodze do stania się rentowna w ciągu czterech do sześciu kwartałów.

Lenovo zanotował dochód netto wysokości 253 miliony dolarów w IV kwartale 2014 roku, co jest sporą wartością. Firma otrzymała znaczny cios z działu urządzeń, ale prawdopodobnie była ona na to przygotowana. Produkty Lenovo spotkały się z mieszanymi uczuciami, a zakup Motoroli nie zakończył się do IV kwartału 2014 roku.

Z drugiej strony Motorola pokazuje ciągły wzrost i jeśli ten stan się utrzyma, na co naszym zdaniem pozwoli Lenovo, firma może stać się jedną z trzech najważniejszych graczy. Motorola już się szykuje, żeby mieć znacznie większe zyski w tym roku, jako że Lenovo wprowadził ją na rynek Chiński. Oczywiście nigdy nie będziemy pewni, ale możemy sądzić, że rok 2015, będzie dobry dla Motoroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.