Xperia Z2 porównanie dźwięku z HTC One i Xperią Z1

Lepsza jakość dźwięku, to jedna z ważniejszych zmian jaką chwali się Sony w przypadku Xperii Z2. Według firmy, Xperia Z2 dostarcza ostry i wyraźny dźwięk audio, z głośnikami stereo, które oferują bardziej dynamiczny dźwięk z głębią, która replikuje prawdziwy, naturalny słuch. Ale jak wypada urządzenie w starciu z bezapelacyjnym mistrzem w tej kwestii ? HTC One?

Na podstawie dostępnego porównania, da się zauważyć, że głośniki BoomSound z HTC One oferują odrobinę czystszy dźwięk, jednak Xperia Z2 dominuje w kwestii głośności i soczystości. Urządzenie od Sony dominuje jeśli chodzi o muzykę pop i hip-hop, podczas gdy One jest lepszy w graniu muzyki klasycznej oraz innych gatunków, w których ważniejsza jest czystość, nie soczystość.

Oprócz przeniesienia głośników na przód urządzenia, Sony wyposażyło smartfon w kilka technologii nazwanych ClearAudio+, na które składa się Clear Stereo (Czyste Stereo), Clear Bass (Czysty Bas) oraz Clear Phase (Czysta Faza). Szczegóły są dość skomplikowane, jednak rezultat tego powinien być według słów Sony legendarnym dźwiękiem. Wyposażono urządzenie także w redukcję szumów, która w połączeniu ze słuchawkami Sony MDR-NC31EM powinna pozbyć się do 98% hałasu z otoczenia.

Poprawę jakości dźwięku w stosunku do Xperii Z1, da się od razu usłyszeć.

Nie możemy się doczekać, co zaprezentuje HTC w swoim nowym flagowcu, który ukaże się 25 marca. Jak ważna jest dla was jakość dźwięku przy wyborze telefonu?

Sony-Xperia-Z2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.